Vienas svarbiausių ir plačiausiai naudojamų įrankių kovojant su COVID-19 pandemija yra vakcinacija. Comirnaty, žinoma kaip Pfizer-BioNTech COVID-19 vakcina, yra viena pirmųjų, kuri gavo tarptautinį pripažinimą dėl savo efektyvumo ir saugumo. Šiame straipsnyje aptarsime, kaip Comirnaty vakcina veikia, kokios yra jos naudos, ir kaip ji buvo priimta Lietuvoje.
Kaip Comirnaty vakcina veikia?
Comirnaty vakcina yra mRNR tipo, kuri veikia mūsų imuninę sistemą nauju ir inovatyviu būdu. Ji siunčia mūsų ląstelėms nurodymus gaminti koronaviruso baltymą, kuris paskui suaktyvina imuninę sistemą ruošiant ją atpažinti ir kovoti su realiu virusu, jeigu organizmas su juo susidurtų. Tai yra svarbu, nes skiepas sukuria atsparumą virusui be realaus ligos sukėlėjo.
Saugumas ir efektyvumas
Comirnaty vakcina, per klinikinius tyrimus, įrodė esanti itin efektyvi – iki 95% efektyvumas sergant sunkia COVID-19 forma. Šie duomenys buvo patvirtinti ir realaus pasaulio sąlygomis, įskaitant Lietuvos gyventojus. Vakcina taip pat parodė aukštą saugumo profilį, su labai retais šalutiniais reiškiniais, palyginti su nauda, kurią ji suteikia apsisaugant nuo ligos.
Vakcinacijos eiga Lietuvoje
Lietuvoje Comirnaty vakcina buvo viena pirmųjų, kuri pradėta naudoti 2021 m. Sausio mėnesį. Nuo tada šalyje buvo paskiepyta daugybė žmonių, o vakcinacijos kampanija padėjo sumažinti užsikrėtimų skaičių ir hospitalizacijų dėl COVID-19. Lietuva, kaip ir daugelis kitų šalių, tęsia vakcinacijos procesą, siekiant pasiekti kolektyvinį imunitetą.