Streptokokas: prevencija ir gydymas

Streptokokas – tai bakterijų gentis, apimanti daugiau nei 50 rūšių, kurios gali gyventi žmogaus organizme ar aplinkoje. Kai kurios šios genties bakterijos yra nekenksmingos, tačiau kitos gali sukelti įvairias ligas, tokias kaip gerklės skausmas, širdies uždegimai ar net sepsis.

Streptokokas

Kaip streptokokas patenka į organizmą?

Dažniausiai Streptococcus pyogenes, atsakingas už daugelį žmogaus ligų, plinta ore esančiomis lašelėmis, kai sergantis žmogus kosėja ar čiaudi. Taip pat galima užsikrėsti per asmeninius daiktus, pavyzdžiui, šaukštus ar dantų šepetėlius, jei jie buvo naudojami sergančiojo.

Simptomai ir diagnozavimas

Streptokokinės infekcijos simptomai priklauso nuo ligos tipo. Dažniausiai pasitaikantys simptomai yra karščiavimas, gerklės skausmas, paraudusios ir patinusios tonzilės. Diagnozuoti streptokokinę infekciją galima atliekant greitąjį streptokokinio antigeno testą arba auginant kultūrą iš gerklės tepinėlio.

Gydymas

Gydant streptokokines infekcijas, dažniausiai naudojami antibiotikai. Svarbu pabrėžti, kad gydymą antibiotikais turėtų skirti gydytojas, nes netinkamas jų vartojimas gali sukelti atsparumą antibiotikams ir kitas sveikatos problemas.

Prevencija

Prevencijos priemonės apima reguliarų rankų plovimą, vengimą dalintis asmeniniais daiktais, ypač sergant, ir pakankamą poilsį, kad palaikytumėte imuninę sistemą stiprią. Taip pat svarbu vengti artimo kontakto su sergančiais žmonėmis.

Įdomūs faktai

Lietuvoje, kaip ir visame pasaulyje, streptokokinės infekcijos yra dažna priežastis kreiptis į šeimos gydytojus. Anot statistikos, kiekvienais metais streptokokas sukelia apie 700 milijonų gerklės uždegimo atvejų pasauliniu mastu.

Comments

No comments yet. Why don’t you start the discussion?

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *